Wyciskarka czy sokowirówka – ostateczny wybór cz.2

Wyciskarka czy sokowirówka – ostateczny wybór cz.2W poprzednim artykule rozpoczęliśmy nasze dywagacje nad tym, czy lepiej jest wybrać wyciskarkę, czy też sokowirówkę. Jak na razie na prowadzenie wysuwają nam się wyciskarki wolnoobrotowe, aczkolwiek to jeszcze nie jest koniec tego starcia, bowiem dzisiaj podejmiemy kolejne argumenty.

Ile soku chciałbyś wyciskać?

Nie da się ukryć, że sokowirówki mogą przerabiać znacznie więcej soku, niż wyciskarki. Te drugie pracują wolniej, ale i też zdecydowanie skuteczniej i nie marnują przy tym zbyt dużo surowca, a tak niestety jest w przypadku sokowirówek. Wyciskarki mają również specjalny otwór przez który może być wydalany miąższ z wyciskanego owocu. Jest to o tyle lepsze rozwiązanie, że bez większych problemów można wyciskać kolejne soki bez konieczności mycia i czyszczenia co chwilę.

Czy chcesz być zdrowszy?

To ważne, ponieważ jak już mówiliśmy w poprzednim artykule sokowirówki pracują na wysokich obrotach. Przez to sok się nagrzewa i nie jest już taki pełnowartościowy. Wyciskarki gwarantują Ci wyciśnięcie soku w taki sposób, że sok jest zdecydowanie lepszy i nie nagrzewa się podczas pozyskiwania. Z tego względu wyciskarka jednoślimakowa może być lepszym rozwiązaniem na rozpoczęcie swojej przygody z wyciskaniem soku.

Oczywiście ostateczny wybór będzie należał wyłącznie do Ciebie. My jednak rekomendujemy wybór wyciskarki do soku. Jest ona zdecydowanie lepsza i gwarantuje większe możliwości. Dodatkowo można robić nimi makaron, czy wyciskać olej z różnych nasion.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *