Wyciskarka czy sokowirówka – ostateczny wybór cz.1

Wyciskarka czy sokowirówka – ostateczny wybór cz.1Od kilku lat toczy się wręcz wojna pomiędzy sokowirówkami, a wyciskarkami wolnoobrotowymi. I jednym i drugim urządzeniem można bez większych problemów wyciskać sok, jednakże różnią się one diametralnie. Postanowiliśmy więc zrobić dokładne podsumowanie wad i zalet obydwu, aby rozstrzygnąć, która będzie lepsza i czy warto kupić sokowirówkę, czy może wyciskarkę.

Z czego chciałbyś wyciskać sok?

Jak już mówiliśmy wcześniej, zarówno sokowirówka, jak i wyciskarka jest w stanie wyciskać sok z owoców. Jednakże schody zaczynają się wtedy, kiedy chciałbyś wyciskać sok z warzyw liściowych, np. ze szpinaku lub sałaty. Takie same trudności pojawiają się również wtedy, kiedy chciałbyś wyciskać maliny, jeżyny i jakieś drobniejsze owoce ich pokroju. Wtedy właśnie wyciskarka do soków jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ jest w stanie wycisnąć sok w zasadzie z każdego owocu i warzywa. Sokowirówki nie radzą sobie na polu warzyw włóknistych zbyt dobrze, a wręcz wcale i właśnie z tego powodu tak ważne jest, żeby zastanowić się dokładnie nad wyborem.

Rodzaj soku

Jeśli zależy Ci na zdecydowanie lepszej klarowności soku, to sokowirówka w tym wypadku sprawdzi się lepiej od wyciskarki. Należy jednak przy tym nadmienić, że sokowirówki bardzo napowietrzają i nagrzewają sok i tym samym zabijają wiele pozytywnych związków, które się w nim znajdują. Wyciskarki pracują na niezwykle wolnych obrotach, dzięki czemu sok jest wyciskany wolniej, ale i przy czym będzie znacznie zdrowszy.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *