Pionowe wyciskarki do soków – wady i zalety

Pionowe wyciskarki do soków – wady i zaletyNie brakuje osób, którym bardzo podobają się wyciskarki pionowe. Nic w tym dziwnego, ponieważ zajmują one mało miejsca i także bardzo dobrze radzą sobie z wyciskaniem soku z różnych owoców oraz warzyw. W tym wypadku mamy do czynienia z odwróconym mechanizmem wyciskania owoców, bowiem jeszcze kiedyś mieliśmy na rynku tylko wyciskarki z wałkiem ślimakowym położonym w poziomo.

Jakość soku

W zasadzie nie ma większych różnic w soku, który jest wyciskany przez wyciskarki pionowe i poziome. Jedynie w tej pierwszej może on zostać wyciśnięty nieco szybciej. Zaawansowane modele cechują się bardzo dobrą wydajnością w kwestia uzyskiwania soku.

Co nowego?

Na uwagę zasługuje tutaj funkcja, która odpowiada za przepłukiwanie wyciskarki podczas jej pracy. Nie trzeba nic demontować, ale przy włączonej wyciskarce przepłukujesz ją i możesz wyciskać sok z innych owoców. Dzięki temu ich smaki się nie mieszają, a Ty masz dokładnie taki sok, jakiego oczekujesz.

Minusy?

Na pewno największym minusem wyciskarek pionowych będzie ich czasochłonne mycie. Niestety jest tutaj wiele takich elementów, którym trzeba poświęcić nieco więcej uwagi podczas mycia. Oczywiście nie wszystkim musi to koniecznie przeszkadzać. Zapewne niektórzy z pełną świadomością decydują się na pionowe wyciskarki, pomimo tego, że zdają sobie sprawę z nieco większych problemów z myciem.

Decyzję zostawiamy Tobie, bo sam najlepiej będziesz potrafił określić co będzie dla Ciebie najlepsze.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *