Najlepsze soki z Twojej wyciskarki

Chciałbyś jeszcze więcej wyciągnąć z Twojej wyciskarki, ale brakuje Ci pomysłów na to, z czego możesz wyciskać sok? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem, ponieważ na pewno wiele z niego wyniesiesz.

Grejpfrutowe tango

Owoce grejpfruta zawierają w sobie wiele witaminy C. Na całym świecie znane są nie tylko ze swoich właściwości leczniczych, ale również odchudzających. Sok grejpfrutowy ma pozytywny wpływ na działanie układu krążenia i serca. Może obniżać poziom cholesterolu i chronić przed nowotworami. Do wyciskania najlepiej jest owoc obrać sobie ze skórki i podzielić go na cząstki.

Jabłkowy raj

Sok z jabłek szczególnie polecamy osobom, które chciałyby oczyścić swój organizm. Bardzo pomaga w usuwaniu metali ciężkich organizmu oraz mocno sprzyja utracie wagi. Zanim zabierzesz się do wyciskania, to powinieneś dobrze dobrać odmianę jabłek. Zdecydowanie najlepszy gatunkowo na sok będzie Ligol. Zawsze warto jest szukać tylko takich jabłek, które są odpowiednio dojrzałe i twarde.

Malinowa rozkosz

Któż z nas nie lubi soku z malin. Jednakże poza wspaniałymi walorami smakowymi mają one w sobie wiele witamin i minerałów. W soku pozyskiwanym z tych owoców znajdziesz dużo potasu, magnezu, wapń i żelazo. Taki sok można stosować np. w sytuacjach, kiedy masz gorączkę.  Taki sok będzie bardzo gęsty i świetnie nada się na dżem lub konfitury.

To oczywiście tylko przykładowe propozycje. Wiele owoców i warzyw możesz łączyć ze sobą i tworzyć wyśmienite soki, które nigdy Ci się nie znudzą.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *