Jak wybierać warzywa i owoce do wyciskania?

Jak wybierać warzywa i owoce do wyciskania?Kupiłeś wyciskarkę? W takim razie możemy Ci pogratulować, ponieważ zrobiłeś pierwszy krok w kierunku lepszego samopoczucia i zdrowia. Niemniej jednak warto dowiedzieć się kiedy kupować warzywa i owoce, żeby cieszyć się absolutnie najlepszym smakiem wyciśniętych soków. Poniżej przedstawiamy kilka porad, dzięki którym na pewno wybierzesz najlepsze produkty na pozyskiwanie soku.

Najlepiej kupować w sezonie

Jest to zdecydowanie najlepszy czas, na to, żeby nabyć najbardziej dojrzałe owoce i takie, które zawierają sporą ilość składników odżywczych. To właśnie z nich można wyciskać największą ilość soku, a na pewno na tym najbardziej Ci zależy.

Kiedy zaczniesz regularnie kupować warzywa i owoce, to z czasem nabierzesz doświadczenia, które będzie pomagało Ci ocenić czy na pewno dana sztuka nadaje się na sok. Będziesz wiedział, czy owoc jest dostatecznie dojrzały, aby faktycznie jak najwięcej na nim zyskać.

Nie bój się eksperymentować

Warto wyciskać sok z różnych owoców i warzyw. Wiele razy okazuje się, że ludzie, którzy nie lubią jakiegoś owocu po wyciśnięciu soku wypijają go ze smakiem. Nie warto z góry zakładać, że na pewno coś Ci nie będzie smakować.

Zawsze bardzo dokładnie oglądaj owoce przed zakupem. Sprawdzaj czy nie ma na nich śladów pleśni lub robaków. Nie warto jest kupować również takich, które są zbyt mocno poobijane. Po twardości owocu daje się wyczuć, czy jest on dojrzały, czy może leży już długo. Odradzamy kupowanie owoców w paczkach, bowiem czasami zdarza się, że któryś z nich jest podgnity.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *